Hiphop Kursları Yorum ve Şikayetleri Hiphop Kursu Tavsiyeleri En Uygun Hiphop Kursu
Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Break Dans Hareketleri

Break Dans HareketleriKULPLU: Break dans hareketleri içinde en zor olanı kulpludur. Bu hareket ayaktayken sol ayak önde ve sağ ayak arkada olacak şekilde yapılır. Yalnız ayakların çok açık bir pozisyonda olması gerek. Sonra sağ elinizi harekete başlarken iki ayağınızın tam ortasına koyacaksınız.

Bu harekete tam olarak nasıl başlanacağını öğrenelim; sol ayağınızın önde olması gerek, sol ayağınızı yukarı tam fırlatın ve sağ elinizi iki ayağınızın arasına koyun ve vücudunuzun bütün ağırlığını sağ elinize verin, sol ayak yukarı fırlatıldığı zaman arkada olan ayak sol ayağın altından geçecek. Sağ ayak alttan geçtikten sonra vücudun bütün ağırlığı bu sefer sol ele verilecek ve ayaklar tam açık olacak.

Ayaklarınız önde, ikinci tura geçmeniz için sağ ayağı solun altından geçirin ve vücuttaki tüm ağırlığı sol ele verdikten sonra bu sefer ayaklar havadayken sol ayak sağ ayağın altından geçecek ve ayaklar arka tarafa geçtiği zaman tüm yük iki kola verilecek. Ayakları tekrar öne geçirmek için solu tekrar yukarı ve sağ yine onun altından geçecek.

Not: Ayrıca unutmayın kulpluda ayaklar hiç yere değmez ve bacaklar pergel gibi açılarak dönülür.


Break Dans Hareket ÇeşitleriDOLAP(SLAYPS): Dansın bu hareketinde çeşitli girişler vardır. Bunlardan en kolayını en basit şekilde anlatacak olursak; Mesela çömelerek oturduğunuzu varsayın ellerinizi arkaya koyup bir ayağınızı yani sol ayağınızı da öne vererek tam düz olarak düşünün.

Daha sonra sol ayağınızı yukarı atıp sağ elinizi sol tarafınıza geçirin. Sağ elin sol tarafa geçmesiyle vücutta sola dönmelidir. Vücut ve ayaklar döndükten sonra yani ilk tur bittikten sonra tekrar sağ ayağınız üstüne düşmeniz gerek. Sol ayak yine önde ve düz şekilde açık olması lazım ki hareketin diğer turlarını da bu şekilde tamamlayacaksınız.

Not: Ayaklar vücut ile dönerken tam açık olmalıdır.


MAKAS(2001): Amuda kalkmış bir şekilde yürürken öncelikle ayaklarınız tam dik olsun. Daha sonra ayaklarınızı amutta yürürken ileri geri yapın. Yani makasın açılıp kapanmasını düşünün ve ayaklarınızı o şekilde açıp kapayın.


NAYTİ: Bu hareketi yapabilmeniz için önce amutta dengede durmayı öğrenmeniz gerekir. Amuda kalktığınızda bir elinizle kendinizi çevirip diğer elinizi de yerden çekin ve ayaklarınızı tam dik tutun.


DİRSEK NAYTİ: Bu hareket adından da anlaşılacağı gibi naytinin aynısıdır ama tek farkı dirseğinizin üzerinde dönmenizdir.


KAFA: Bu break dans hareketinde kafa üstüne kalkıldığında ayaklar tam olarak açılmalıdır. Denge sağlandıktan sonra bir ayak sabit tutulur diğer ayak hafifi öne doğru sarkıtılır. Dönme aşamasına geldiğiniz zaman belinizi kasmayı unutmayın. Hızlanmak için önce ellerinizi kulanın ve hızlandıktan sonra ellerinizle değil de aşağı sarkıttığınız ayağınızı savurarak hızlanın.

Not: Kafa üstünde daha rahat dönmek için mutlaka güzel bir bere takın.


TEK EL(TORTIL): Yüz üstü bir pozisyonda dirseğinizin üstüne yatın ve dirseği boşluğun bulunduğu yere tam olarak oturtun. Bu giriş hareketini yaptıktan sonra ayakları iyice açın. Ayaklar kasılmalı ve sabit durmalıdır. Diğer boşta kalan elinizle de kendinizi çevirmeye başlayın. İlk başta ayaklarınız yere değecektir ama hareketleriniz hızlandıkça yerle teması kesilecektir.


TEK EL JAMP: Bu harekette tek ele benzeyen bir harekettir. Birçok girişi vardır ama en kolay olanı tek elden girmektir. Tek el dönerken boşta kalan elin yerle teması kesilmeli ve elin üzerinde kendinizi zıplatarak dönmelisiniz.


SCORPİON: Bu harekette amutta dururken kafanızı vücudunuzla aynı hizada tutmalısınız yani kafanız dışta değil de içte tarafta olmalıdır.


KOPTER:  Diğer çeşitlerde olduğu gibi kopterde de birçok farklı giriş bulunur. Yüz üstü bir şekilde dirseğinizin üstüne yatın ve ayaklarınızı iyice açın. Daha sonra sol ayağı tam yukarı atın ve sağ ayağınızı sol ayağın altından geçirip kendinizi omuzlarınıza bırakın. İkinci tura geçerken ellerinizi göğsünüzün üstünde toplayın ve ellerinizin yardımı ile kendinizi ittirip kopteri devam ettirin.


KAFA KOPTER: Bu harekette de aynı kopterde yaptığınız gibi ayaklarınız normal olacaktır. Normal kopterden tek farkı bu harekette vücudunuzun üstünde değil de kafanızın etrafında dönmenizdir. Bu harekete birçok yerden girebilirsiniz ama kafanın üstünde dönerken girmek daha kolaydır.

Not: Bu harekette boyun kırılma olasılığı fazla olduğundan çok dikkatli hareket etmelisiniz.


 
Dans Kursları
Dans Kursları
Rafting Turları
Rafting Turları
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Kampanya ve Fiyatları'ndan haberdar olmak için üye olun.
25 Nisan 2018 - 23:38
Seo
Seo Fiyatları

Rap Bilgi
Rap
Zaten Rap' in alt grubu olduğu Hiphop da bu gibi sebeple...

Rap Albümleri
Bu dansı gerçekleştiren dansçıla...

Rap Şarkıları
Hiphop müzikleri ile hiphop’ ın duygusunu daha....

Hiphop Bilgi
Hip hop Nedir? Nasıl Yapılır? Türleri ve Stilleri Nelerdir?
1970’li yıllarda Amerika’da zenciler tarafından icra edilen Hiphop bu kültürün en önemli öğesi kabul ediliyor günümüzde...

Hip Hop Ne Kadar Sürede Öğrenilir? – Kaç Yaşında Başlamak Gerekir?
Hip hop doğaçlamaya izin vermesi ve rahatlık içermesi nedeniyle kısa zamanda öğrenilebilecek bir dans türü...

Düğün Dansı Hiphop – Çılgın ve Asi Çiftler
Hiphop’un sahip olduğu bu özgür ruh, son dönemde düğün pistlerinin de vazgeçilmezi… Öyle ki çiftler cesur hareketleri gelinlik ve...
Son Yorumlar
  • Volkan Kaya
    Izmir'de brekdans kursları arıyorum cok ihtiyacim var Devamı
  • Kubilay Yıldırım
    hocam ben ankarada break dans kursu arıyorum aradıklarımın hiç birinde break dans yok bir tek ankara... Devamı

Günün Videosu

Bayan Kıyafet Bayan Hiphop Kıyafet
Özgür ve rahat hiphop kıyafetleri ile en zorlu hareketleri siz yapın ve sahnenin yıldızı olun.
Bayan Ayakkabısı Bayan Hip Hop Ayakkabısı
Zorlayıcı hip hop hareketleri için ayağınıza en uygun ayakkabıları tercih edin ve dansa başlayın.
AksesuarHip Hop Aksesuar
Birbirinden renkli hiphop dans aksesuarları ile kıyafetlerinizde bütünlük yakalayın.
Erkek KıyafetHiphop Erkek Kıyafet
Erkek özellikle rahat hareket etmeniz için bedeninizi sarmayan bol kıyafetler tercih edin.
Erkek AyakkabısıHip Hop Erkek Ayakkabısı
Ayağınıza tam oturan hiphop ayakkabıları ile kendinizi dansta en doğru şekilde ispatlayın.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Hiphop Kursları © 2012-2015
Türkiye'nin En İyi Hiphop Dans Kursları