Hiphop Kursları Yorum ve Şikayetleri Hiphop Kursu Tavsiyeleri En Uygun Hiphop Kursu
Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Hiphop Müzikleri

HİPHOP MÜZİKLERİ İLE YERİNİZDE DURAMAYACAKSINIZ

Hip Hop MüzikleriHiphop müzikleri ile hiphop’ ın duygusunu daha yoğun yaşayacaksınız. Hiphop 1970’li yılların New York’unda, Bronx ’un arka sokaklarında Amerika’nın kent müziği olarak doğdu. DJ’ lerin iki pikap kullanarak karıştırdıkları disko ritimlerinin üstüne, MC’ lerin yani rapçilerin yaşamlarını anlattıkları kafiyeli, ritmik dizeler ekleyerek yarattıkları bir müzikti. Bütün hiphop şarkıları da bu karışımdan etkilendi.

Bir yaşam biçimine dönüşen hip hop, graffiti ile donattıkları ve break dans yaptıkları sokakların müziği, kısa sürede sadece bir ritim olarak kalmadı. O dönemde bir de gençlerin kendi doldurdukları rap kasetlerini takas etmeleriyle sokaktan sokağa, şehirden şehre yayılan bir alt kültür haline geldi ve hiphop, rock müziğin yarım asırlık hâkimiyetine son vererek, Amerika’nın en çok dinlenen müziği oldu. Artık bugün hiphop müzikten modaya, sinemaya kadar dev bir endüstri geldi.

Dj Cool Herc partilerde çaldığı enstrümantalin aralığını uzatmak için aynı albümü iki pikaptan çalıyordu. Ama o zamanlar nerden bilebilirdi bunun bir süre sonra tüm dünyayı etkisi altına alacak bir akımın başlangıcı olacağını. Cool Herc’ in uyguladığı bu metot, daha sonraları Grandmaster Flash ve Afrika Bambaata tarafından geliştirilerek hiphop’ ın müziksel yapısını oluşturuldu.

Daha sonraki yıllarda Mc’ ler partilerde, dinleyicileri çalınan müzik ile dansa davet edip, mikrofonda rap müzik yaparak yeteneklerini gösterdiler. Bu yetenek gösterisi de Dj’ leri geri planda bırakmaya başlayınca hiphop müziği bugünkü haline büründü.

Yabancı Hiphop Müzikleri

Türkçe Hiphop Müzikleri

Hip Hop Dans  Müzikleri1979 yılında Sugar Hill, Gang’in ‘Rapper’s Delight’ adıyla piyasaya ilk rap single’ ını çıkardı. Hemen ardından 7 yıl sonra, 1986 yılın’ da Run DMC adlı plak şirketinin, ünlü rock grubu Aerosmith ile yaptığı ‘Walk This Way’ şarkısı ise rap müziğini bütün dünyaya duyurdu.

Birkaç Amerikalı siyahi gencin ısınmak için yaktıkları varillerin etrafında toplanarak birbirleri ile atışmak için söyledikleri şarkılar kısa bir süre sonra ara sokaklardan sıyrılıp caddelere, meydanlara oradan da başka başka şehirlere taşındı.

Zamanla hip hop Amerika’nın en yaygın, en etkili, en baskın müziği ve kültürü haline geldi. Öyle ki, Amerika’nın en çok satan müzik dergisi Billboard’un 11 Ekim 2003 sayısında ‘En çok dinlenilen 10 şarkı’ sıralamasındaki 10 şarkının hepsi de hiphop müzikleri türündeydi. Amerika tarihinde ilk defa tamamı siyahi şarkıcıdan oluşan bu liste, bir zamanlar kapılarını rap müziğe kapatan radyoların artık hiphop şarkıları akımına teslim olduğunu kanıtlıyor.

Ayrıca unutmadan hiphop müziğinin altyapısı, genellikle elektronik aletler veya bilgisayarlar yardımı ile yaratılan; bas, davul ve sentezleyici döngülerinden oluşur. Beat adı verilen altyapı, hızlı ve konuşma tarzında vokal ile birleştiğinde Hip Hop müzik ortaya çıkar. Hip Hop çoklukla armoni kaygısı taşımaz, önemli olan ritim ve uyaktır.

Sayfamızda isyankâr hiphop dans müzikleri' ni bulabilirsiniz. Türk ve yabancı sanatçıların seslendirmiş olduğu şarkıları dinlerken yerinizde duramayacaksınız.

 
Dans Kursları
Dans Kursları
Rafting Turları
Rafting Turları
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Kampanya ve Fiyatları'ndan haberdar olmak için üye olun.
25 Nisan 2018 - 23:50
Anket
Sizce en iyi yabancı hiphop şarkıcısı kimdir?
 
Seo
Seo Fiyatları

Rap Bilgi
Rap
Zaten Rap' in alt grubu olduğu Hiphop da bu gibi sebeple...

Rap Albümleri
Bu dansı gerçekleştiren dansçıla...

Rap Şarkıları
Hiphop müzikleri ile hiphop’ ın duygusunu daha....

Hiphop Bilgi
Hip hop Nedir? Nasıl Yapılır? Türleri ve Stilleri Nelerdir?
1970’li yıllarda Amerika’da zenciler tarafından icra edilen Hiphop bu kültürün en önemli öğesi kabul ediliyor günümüzde...

Hip Hop Ne Kadar Sürede Öğrenilir? – Kaç Yaşında Başlamak Gerekir?
Hip hop doğaçlamaya izin vermesi ve rahatlık içermesi nedeniyle kısa zamanda öğrenilebilecek bir dans türü...

Düğün Dansı Hiphop – Çılgın ve Asi Çiftler
Hiphop’un sahip olduğu bu özgür ruh, son dönemde düğün pistlerinin de vazgeçilmezi… Öyle ki çiftler cesur hareketleri gelinlik ve...
Son Yorumlar
  • Volkan Kaya
    Izmir'de brekdans kursları arıyorum cok ihtiyacim var Devamı
  • Kubilay Yıldırım
    hocam ben ankarada break dans kursu arıyorum aradıklarımın hiç birinde break dans yok bir tek ankara... Devamı

Günün Videosu

Bayan Kıyafet Bayan Hiphop Kıyafet
Özgür ve rahat hiphop kıyafetleri ile en zorlu hareketleri siz yapın ve sahnenin yıldızı olun.
Bayan Ayakkabısı Bayan Hip Hop Ayakkabısı
Zorlayıcı hip hop hareketleri için ayağınıza en uygun ayakkabıları tercih edin ve dansa başlayın.
AksesuarHip Hop Aksesuar
Birbirinden renkli hiphop dans aksesuarları ile kıyafetlerinizde bütünlük yakalayın.
Erkek KıyafetHiphop Erkek Kıyafet
Erkek özellikle rahat hareket etmeniz için bedeninizi sarmayan bol kıyafetler tercih edin.
Erkek AyakkabısıHip Hop Erkek Ayakkabısı
Ayağınıza tam oturan hiphop ayakkabıları ile kendinizi dansta en doğru şekilde ispatlayın.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Hiphop Kursları © 2012-2015
Türkiye'nin En İyi Hiphop Dans Kursları