Hiphop Kursları Yorum ve Şikayetleri Hiphop Kursu Tavsiyeleri En Uygun Hiphop Kursu
Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Yerli Hiphop Şarkıcıları

Sayfamızda Türkiye’ nin en iyi yerli hiphop şarkıcıları olan; Ceza, Sagopa Kajmer, Kolera, Ayben gibi ünlü şarkıcılar' ın özgeçmişleri yer almaktadır. Bu usta hiphop sanatçıları’ nın kimileri küçük yaşlardan itibaren müzikle uğraşmaya başlamış ve taa o zamandan başarılı bir sanatçı olacaklarının sinyallerini vermişlerdir. Gelin bu sanatçıların yaşam öykülerine birlikte inceleyelim.

Ceza:

Hip Hop Şarkıcıları CezaBilgin Özçalkan veya bilinen sahne adıyla Ceza 31 Aralık 1977 yılında Üsküdar'da dünyaya geldi. Küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Ceza takma adını atışmalarda rakiplerin ve seyircilerin cezamız geldi demelerinden ötürü bu ismi almıştır.

Public Enemy grubundan çok etkilendiğini söyleyen Ceza, sert sözlerin raple dışarıya nasıl vurulduğunu görüp kendine takma isim olarak Fatalryhmer da ekleyip Ceza a.k.a Fatalryhmer oldu. Bu arada eğitimini tamamlayıp iş hayatına atıldı. Bir elektrik teknisyeni olan ceza bir yandan iş hayatına devam ederken, bir yandan da rap hayatına hız verdi.

Hem işin hem rapin bir arada gitmediğini gören Ceza teknisyenlikten istifa etti ve kendini tamamen rap müziğe adadı. Ceza Türkiye’ de rapin özelde de flex rapin öncüsüdür.


Sagopa Kajmer

Hip Hop Şarkıcıları Sagopa KajmerYunus Özyavuz veya bilinen adıyla Sagopa Kajmer 17 Ağustos 1978 yılında Samsun’ da dünyaya geldi. Müzik yaşamına Samsun'da yerel bir radyoda DJ' lik yaparak başladı. Bu sırada Rapper M.C. müstear ismini kullandı. 1998'de yeraltı rap dünyasında halen varlığını sürdüren bir oluşum olan Kuvvetmira' yı kurdu. Kuvvetmira grubunda halen kendisi, Kolera ve Abluka Alarm bulunmaktadır.

Önemli müzik birikimi ve geniş bir müzik arşivine sahip olan Yunus Özyavuz, Sagopa Kajmer kimliğiyle Karamsar yeraltı rap tarzını oluşturmuş, müzik kalitesi, söz zenginliği ve etkileyici sesiyle kendisini birçok değişik kitleden insana kanıtlamıştır. Yurt dışından sanatçılara da altyapı müzikler hazırlamıştır.

Bir yandan DJ' lik diğer yandan sanatçı olarak sürekli çalışmalarını sürdüren Sagopa Kajmer, 2004'te Türkiye'nin en çok izlenen filmlerinden olan G.O.R.A'ya müzikler hazırlamıştır. Sagopa Kajmer, kendisi gibi rapçi olan Kolera ile 2006 yılında evlenmiştir.


Kolera

Hip Hop Şarkıcıları KoleraGerçek adı Esen Güler olan Kolera 23 Eylül 1983’ de İstanbul’ da dünyaya geldi. Turizm ve Otel işletmeciliği Yüksek Okul mezunu olan sarkıcı 1998 yılında Yunus Özyavuz yani Sagopa Kajmer ile tanıştı ve rapi fiilen icra etmeye başladı.

İlk kaydını 1998 yılında Kuvvetmira Stüdyosu'nda İnkâr Boşuna adlı şarkıya yaptı. Aynı sene Silahsız Kuvvet ile Neden Ağlıyorum ve Dünden Kalma Hayaller adlı parçaları kaydetti. 1999 Senesinin sonunda yoğun okul ve iş temposu nedeniyle rape 2 yıl süre ara verdi.

2001 senesinde ilk Underground EP' sini internet yoluyla dinleyicilere sundu. 2004 yılında Sagopa Kajmer' in Bir Pesimistin Gözyaşları adlı albümünde sanatçıya Kalp Atışlarım 78 BPM adlı parçada eşlik etti. 24.09.2005'te yapımcılığını Sagopa Kajmer' in yaptığı ilk solo albümü Karantina Embryo' yu İrem Records etiketiyle dinleyenleriyle buluşturdu.


Ayben

Hip Hop Şarkıcıları AybenAyben Özçalkan 22 Eylül 1982’ de İstanbul Üsküdar’ da dünyaya geldi. Türk rap şarkıcısıdır. İlköğretimini babası Danyal Bey ve ağabeyi Ceza gibi İcadiye İlköğretim Okulu'nda; liseyi ise Üsküdar Cumhuriyet Lisesi'nde tamamladı. Şu anda Açık öğretim Üniversitesi'nde işletme okumakta.

Rap müzik ile çok küçük yaşta tanışan Ayben, ağabeyi Ceza sayesinde bu müziğin Türkçe yapılabileceğini görerek kendi şarkılarını yazmaya başladı. 1998 yılında ilk profesyonel kaydı olan yüz yüze isimli şarkıyı Nefret meclis-i ala albümünde seslendirdi ve bandrollü bir albüme ilk kaydını bu şekilde verdi. Bu onun ilk adımlarından biriydi.

2008' de yılların birikimini yansıttığı Sensin O isimli solo albümünün hazırlıklarını tamamladı ve Mayıs ayının ortasında müzikseverlerin beğenisine sundu. Ceza, Fuchs, Yobaz ve birçok Türk rapçi Ayben’e ilk albümünde destek oldu. Toplamda 19 parçanın yer aldığı albümde rapten, rocka, arabeske uzanan farklı müzik türleri yer aldı.


Pit10

Hip Hop Şarkıcıları Pit10Pit10 gerçek adıyla Server Uraz, 1998 yılında ilk sözlerini yazıp, 1999 yılında ilk kaydını yaparak müziğe adım attı. 2001 yılında, çalışmalarını evinde yürütebilmek için "Olympos" isimli home stüdyosunu kurdu. Beraber çalıştığı kişilerle "Olympos" adı altında birleştiler.

2005 yılında katıldığı "Miller Music Factory" yarışmasında birinci oldu. Şimdiye kadar 15 adet underground albüm, 300’den fazla şarkı yapan, çok sayıda önemli organizasyonda canlı performans sergileyen ve birçok isme düetleriyle eşik eden Pit10, çalışmalarına 2005 yılında profesyonelleştirdiği stüdyosu "Olympos Records" da devam etmektedir.

"Ortam Kızı", "Ses Çıkarma" gibi şarkılarıyla milyonlarca kişiye ulaşan Pit10, ilk bandrollü albümü “En Sevilen Nefret Edilen Adam” ile grafiğini yükseltmiş ve çalışmalarına son hızla devam etmektedir.


Ramiz

Hip Hop Şarkıcıları Ramiz1998 senesinde Cabbar'la beraber Sözlü Taarruz isimli grubu kurdu. İki Underground albüme imza attı ve bu grupla birlikte pek çok konser verdi. Türkiye'de ve Avrupa'da birçok konser verdiler. 2001 Yılın En İyi Rap Grubu Ödülünü ve 2003 Yılında En İyi Çıkış Yapan Grub Ödülünü aldılar. Ramiz olarak da En İyi Tarz ödülünü aldı.

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. 2004 yılında Almanya'ya gitti ve 4 ay Almanya'da kaldı. İstanbul Attack' la İstanbul Geceleri albümünü yaptılar. Bu albümle de En İyi Grup ve Hiphop Onur Ödülünü aldılar. Şubat 2007 de İstanbul Attack' ın 2. albümüne başladılar fakat bazı nedenler yüzünden Ramiz gruptan ayrıldı. 2007 Nisan ayında askere gitti.

Gece Yolcuları' nın 3. albümü "Kalbin Kadar Yakın” ın çıkış şarkısı "Değer Mi?" ye düet yaptı ve Gece Yolcuları' yla birlikte parçanın klibinde yer aldı. Ayrıca yine aynı albümde "Kapatma Gözlerini" isimli parçaya da düet yaptı. Şu anda solo albüm çalışmalarını sürdürmektedir.


Elçin Orçun

Hip Hop Şarkıcıları Elçin Orçun11 Temmuz 1988'de İstanbul’ da dünyaya geldi. İlkokul sıralarına çizgi çizmek yerine, özel tiyatro kurslarına giderek yeteneğini geliştirmeye başladı. Biraz zaman geçtikten sonra Rap müziğe hayatında yer açtı ve yerinde duramamasını Break Dans ile harekete geçirdi.

14-15 yaşında yavaştan sesini keşfetti ve beste yapmaya başladı. Daha sonra Sansar Salvo ile tanışması müzik hayatını tam anlamıyla faaliyete geçirdi. Salvo' ya eşlik ettiği şarkıları internet üzerinden dinleyici ile buluşturuldu ve çok beğenildi.

2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü burslu olarak kazandı, sanatsal yönden ne kadar zengin olduğunu bir şekilde ispatladı. Fakat müziğe olan ilgisi terazide daha ağır bastı ve okulu yarıda bıraktı.

Birçok Rap müzik sanatçısının albümüne eşlik etti. Kendi besteleri internet üzerinden yayınlandı. Artık müziğin tamamen içine girmişti ve birçok güzel çalışmaya başladı.2010 yılında Rap müzik sanatçısı Patron' un 2. bandrollü albümüne yaptıkları 'Patron' isimli şarkıya klip çekti.


Hayki

Hip Hop Şarkıcıları Hayki1999 yılında rap sözleri yazmaya başladı. 2000 yılında kendi evinde ilk kaydını aldı. 2003 yılına kadar kendi imkânları doğrultusunda demo kayıtlar alarak ve söz yazarak bu işi devam ettirdi ve 2003 yılında seçtiği 4 parçayı rap müzik dinleyenlerin beğenisine sundu.

2004 yılında vatani görevini yerine getirip İstanbul’a döndükten sonra daha önceden de tanıdığı “Kaplan” “Garez” ve “West” ile birlikte “İhtilal” adlı grubu kurdular. Grupla birlikte birçok demo kaydetti ve 2005 yılında ilk albümleri olan “Tüylerin Diken Diken” isimli çalışmalarını dinleyicilerin beğenisine sundular.

 
Dans Kursları
Dans Kursları
Rafting Turları
Rafting Turları
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Kampanya ve Fiyatları'ndan haberdar olmak için üye olun.
25 Nisan 2018 - 23:50
Anket
Sizce en iyi yabancı hiphop şarkıcısı kimdir?
 
Seo
Seo Fiyatları

Rap Bilgi
Rap
Zaten Rap' in alt grubu olduğu Hiphop da bu gibi sebeple...

Rap Albümleri
Bu dansı gerçekleştiren dansçıla...

Rap Şarkıları
Hiphop müzikleri ile hiphop’ ın duygusunu daha....

Hiphop Bilgi
Hip hop Nedir? Nasıl Yapılır? Türleri ve Stilleri Nelerdir?
1970’li yıllarda Amerika’da zenciler tarafından icra edilen Hiphop bu kültürün en önemli öğesi kabul ediliyor günümüzde...

Hip Hop Ne Kadar Sürede Öğrenilir? – Kaç Yaşında Başlamak Gerekir?
Hip hop doğaçlamaya izin vermesi ve rahatlık içermesi nedeniyle kısa zamanda öğrenilebilecek bir dans türü...

Düğün Dansı Hiphop – Çılgın ve Asi Çiftler
Hiphop’un sahip olduğu bu özgür ruh, son dönemde düğün pistlerinin de vazgeçilmezi… Öyle ki çiftler cesur hareketleri gelinlik ve...
Son Yorumlar
  • Volkan Kaya
    Izmir'de brekdans kursları arıyorum cok ihtiyacim var Devamı
  • Kubilay Yıldırım
    hocam ben ankarada break dans kursu arıyorum aradıklarımın hiç birinde break dans yok bir tek ankara... Devamı

Günün Videosu

Bayan Kıyafet Bayan Hiphop Kıyafet
Özgür ve rahat hiphop kıyafetleri ile en zorlu hareketleri siz yapın ve sahnenin yıldızı olun.
Bayan Ayakkabısı Bayan Hip Hop Ayakkabısı
Zorlayıcı hip hop hareketleri için ayağınıza en uygun ayakkabıları tercih edin ve dansa başlayın.
AksesuarHip Hop Aksesuar
Birbirinden renkli hiphop dans aksesuarları ile kıyafetlerinizde bütünlük yakalayın.
Erkek KıyafetHiphop Erkek Kıyafet
Erkek özellikle rahat hareket etmeniz için bedeninizi sarmayan bol kıyafetler tercih edin.
Erkek AyakkabısıHip Hop Erkek Ayakkabısı
Ayağınıza tam oturan hiphop ayakkabıları ile kendinizi dansta en doğru şekilde ispatlayın.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Hiphop Kursları © 2012-2015
Türkiye'nin En İyi Hiphop Dans Kursları